کارهای نادرست پشیمان کننده زندگی آدمها

ارسال شده در ۱۰ام خرداد ۱۳۹۷ با موضوع مطالب کاربردی

کارهای نادرست پشیمان کننده زندگی آدمها

کارهای نادرست پشیمان کننده زندگی آدمها

.
نوزده کاری که همیشه بعد از انجامشان پشیمان می شوید
۱. هر بار کاری را فقط به خاطر پول درآوردن شروع می‌کنید.
۲. هربار از فرصتی استفاده نمی‌کنید.
۳. هربار در عصبانیت به کسی ایمیل یا پیامک می‌زنید.
۴. هربار به همسرتان خیانت می‌کنید یا دل او را می شکنید.
۵. هربار به رئیستان می‌گویید می‌خواهید از کار بیرون بیایید. وقتی برای جایی یا کسی کار می‌کنید، وظیفه دارید که حرفه‌ای برخورد کنید حتی اگر رئیستان مزخرف‌ترین آدم دنیا باشد، اگر خودتان مزخرف‌تر رفتار کنید، رفتار او را درست نخواهید کرد. بنابراین اگر تصور می‌کنید که باید از آن کار بیرون بیایید، اول به این فکر کنید که چه چیز در آن محیط بیشتر برایتان آزاردهنده است. آن را در یک نامه به هر زبان و لحنی که خواستید بنویسید اما برای کسی نفرستید. یک تا دو روز صبر کنید. اگر هنوز احساس کردید که می‌خواهید با رئیستان در مورد استعفا صحبت کنید، این کار را به دور از احساس و با منطق انجام دهید.

.
کارهای نادرست پشیمان کننده زندگی آدمها
.
۶. هربار که یکی از علایقتان را کنار می‌گذارید.
۷. هربار که با عزیزانتان وقت نمی‌گذرانید.
۸. هربار که در کاری که به بن‌بست رسیده می‌مانید.
۹. هربار که ترس بر تصمیماتتان اثر می‌گذارد. در این مورد هم درست مثل ماندن در کاری که به بن‌بست رسیده است، بخاطر ترس از بیکاری یا اینکه فکر می‌کنید بدون حقوق ماهیانه‌تان نمیتوانید زندگی کنید، وقتی ترس تصمیماتتان را هدایت می‌کند همیشه اشتباه می‌کنید. خیلی از مواردی که در این مقاله به آن اشاره شده است نیازمند ریسک کردن‌های حساب‌شده‌ و استفاده کامل از زندگی‌تان است.
۱۰. هربار که احساساتتان را به عزیزانتان ابراز نمی‌کنید.
.
کارهای نادرست پشیمان کننده زندگی آدمها
.
۱۱. هربار که دوستانتان را از دست می‌دهید. لازم نیست همیشه حرف خاصی برای گفتن داشته باشید که به دوستتان تلفن کنید. همین که از حال او باخبر شوید باعث می‌شود بتوانید دوستی باارزشتان را برای همیشه حفظ کنید.
۱۲. هربار که سر فرزندانتان داد می‌کشید.
۱۳. هربار که از روی استرس پرخوری می‌کنید.
۱۴. هربار که در حالت غیر طبیعی در شبکه‌های اجتماعی چیزی می‌نویسید. نیازی به گفتن ندارد اما خیلی از ما اینکار را می‌کنیم. اینکار اصلاً درست نیست. تا زمانیکه نمی‌توانید با دیدی منطقی به مسائل نگاه کنید، نوشتن و پست کردن چیزی در شبکه‌های اجتماعی که افراد زیادی از آشنایانتان آن را می‌خوانند به صلاحتان نیست.
۱۵. هربار که در شبکه‌های اجتماعی گزافه‌گویی می‌کنید.
.
کارهای نادرست پشیمان کننده زندگی آدمها
.
۱۶. هربار که رازی را که کسی به شما اعتماد کرده و با شما در میان گذاشته را پیش فردی دیگر فاش می‌کنید. وقتی به اعتماد دوستتان خیانت می‌کنید، به خودتان ثابت می‌کنید که دوستی نالایق هستید حتی اگر آن فرد را جزء دوستانتان طبقه‌بندی نکنید، خیانت کردن به اعتماد دیگران شخصیت شما را نزد دیگران کوچک می‌کند.
۱۷. هربار که تسلیم تاثیر دوستانتان می‌شوید.
۱۸. هربار که کسی را دست‌کم می‌گیرید. یک مرز پهنی بین انتقاد سازنده و دست‌کم گرفتن وجود دارد. خیلی از ما می‌دانیم که قضاوت بد کردن در موردمان چه حسی دارد اما همه ما باید بتوانیم از نظراتی که دیگران در مورد ما می‌دهند به طور سازنده‌ای استفاده کرده و از آنها تشکر کنیم. وقتی کسی را دست‌کم گرفته یا تحقیر می‌کنید، مطمئناً پشیمان خواهید شد زیرا با اینکار هیچ چیز نصبتان نشده که هیچ، در نظر دیگران شخصیت منفی پیدا می‌کنید.
۱۹. هربار که هنگام خوشحالی قول می دهید. همه ما وقتی خوشحالیم بدون اینکه قابلیت خود را در وفای به عهد بسنجیم و بی آنکه بدانیم آیا از عهده آن قول بر می آییم، به دیگران قول می دهیم. معمولا قول دادن هنگام خوشحالی و بدون در نظر گرفتن محدودیت ها منتهی به پشیمانی خواهد شد.

مطالب مرتبط :

راههای شناخت آدمها افراد قابل اعتماد مطمئن

هفتاد نکته جذاب توصیه خاص روانشناسی

نوشته کاربردی داستان زیبای تمرین مکث

متون عاشقانه توصیه مهم زمان مناسب ازدواج

توصیه ایده پیشنهادات جالب شروع روز خوب

ارسال نظر به