نتیجه توجه اهمیت دادن به دیگران

ارسال شده در ۱۳ام مرداد ۱۳۹۴ با موضوع داستان آموزنده

نتیجه توجه اهمیت دادن به دیگران

نتیجه توجه اهمیت دادن به دیگران

.
یکی از کشاورزان منطقه ای همیشه در مسابقه‌ها جایزه بهترین غله را به ‌دست می‌آورد و به ‌عنوان کشاورز نمونه شناخته شده بود. رقبا و همکارانش علاقه‌مند شدند راز موفقیتش را بدانند. به همین دلیل او را زیر نظر گرفتند و مراقب کارهایش بودند. پس از مدتی جستجو سرانجام با نکته‌ عجیب و جالبی روبرو شدند. این کشاورز پس از هر نوبت کِشت، بهترین بذرهایش را به همسایگانش می‌داد و آنان را از این نظر تامین می‌کرد. بنابراین همسایگان او می‌بایست برنده‌ مسابقه‌ها می‌شدند نه خود او!!!
کنجکاویشان بیش‌تر شد و کوشش علاقه‌مندان به کشف این موضوع که با تعجب و تحیر نیز آمیخته شده بود به جایی نرسید. سرانجام تصمیم گرفتند ماجرا را از خود او بپرسند و پرده از این راز عجیب بردارند.
کشاورز هوشیار و دانا در پاسخ به پرسش همکارانش گفت: چون جریان باد ذرات بارورکننده غلات را از یک مزرعه به مزرعه‌ دیگر می‌برد، من بهترین بذرهایم را به همسایگان می‌دادم تا باد ذرات بارورکننده نامرغوب را از مزرعه‌های آنان به زمین من نیاورد و کیفیت محصول‌های مرا خراب نکند!
همین تشخیص درست و صحیح کشاورز، توفیق کامیابی در مسابقه‌های بهترین غله را برایش به ارمغان می‌آورد.
گاهی اوقات لازم است با کمک به رقبا و ارتقا کیفیت و سطح آنها، کاری کنیم که از تاثیرات منفی آنها در امان باشیم.

.
نتیجه توجه اهمیت دادن به دیگران
.
در سمیناری به حضار گفته شد اسم خود را روی بادکنکی بنویسید. همه اینکارو انحام دادند و تمام بادکنک ها درون اتاقی دیگر قرار داده شد. اعلام شد که هرکس بادکنک خود را ظرف ۵دقیقه پیدا کند. همه به سمت اتاق مذکور رفتند و با شتاب و هرج و مرج به دنبال بادکنک خود گشتند ولی هیچکس نتوانست بادکنک خود را پیدا کند. دوباره اعلام شد که اینبار هرکس بادکنکی که برمیدارد به صاحبش دهد. طولی نکشید که همه بادکنک خود را یافتند.
دوباره بلندگو به صدا درآمد که این کار دقیقا زندگی ماست.
وقتی تنها به دنبال شادی خودمان هستیم به شادی نخواهیم رسید؛ درحالیکه شادی ما در شادی دیگران است، شما شادی را به دیگران هدیه دهید و شاهد آمدن شادی به سمت خود باشید.

مطالب آموزنده :
یک داستان و آزمایش اجتماعی جالب
خاطره زیبای خاصیت نماز اول وقت
دو داستان درباره تفکرات عجولانه و قالب
داستان بسیار زیبای پدر و شیطنت من
حکایت و حکمت های زیبای عشق به خداوند

ارسال نظر به