دیالوگ عاشقانه دم جنبانک و قلب کرگدن

ارسال شده در ۱۰ام مرداد ۱۳۹۴ با موضوع جملات خاص

دیالوگ عاشقانه دم جنبانک و قلب کرگدن

دیالوگ عاشقانه دم جنبانک و قلب کرگدن

.
دم جمبانک به کرگدن گفت: با من دوست می شوی؟
کرگدن گفت: نه، امکان ندارد.
دم جنبانک گفت: اما لای چین های پوستت پر از حشره های ریز است. یکی باید حشره های تو را بردارد.
کرگدن گفت: اما من نمی توانم با کسی دوست بشوم. پوست من خیلی کلفت است. همه به من می گویند پوست کلفت.
دم جنبانک گفت: اما دوست خوبم، دوست داشتن به قلب مربوط می شود نه به پوست.
کرگدن گفت: ولی من که قلب ندارم، من فقط پوست دارم.
دم جنبانک گفت: این که امکان ندارد، همه قلب دارند.
کرگدن گفت: کو؟ کجاست؟ من که قلب خودم را نمی بینم؟!؟!؟!

دم جنبانک گفت: خب چون از قلبت استفاده نمی کنی، قلبت را نمی بینی ولی من مطمئنم که زیر این پوست کلفت یک قلب نازک داری چون به جای اینکه من را بترسانی یا بخوری، داری با من حرف می زنی یعنی اینکه می توانی دوست داشته باشی، می توانی عاشق شوی. بگذار روی پوست کلفت قشنگت بنشینم…
کرگدن احساس کرد چقدر خوشش می آید! کرگدن گفت: اسم اینکه من دلم می خواهد تو روی پشت من بمانی و مزاحم های کوچولوی پشتم را بخوری دوست داشتن است؟
دم جنبانک گفت: نه، اسم این نیاز است. من دارم به تو کمک می کنم و تو از این که نیازت بر طرف می شود احساس خوبی داری اما دوست داشتن از این مهم تر است.
دم جنبانک هر روز می آمد و حشره های کوچک مزاحم را از لای پوست کلفتش برمی داشت و کرگدن هر روز احساس خوبی داشت. یک روز کرگدن به دم جنبانک گفت: من حس می کنم چیزهای دیگری هم دوست دارم. راستش من بیش تر دوست دارم تو را تماشا کنم.
دم جنبانک چرخی زد و پرواز کرد، کرگدن می خواست همین طور تماشا کند. با خودش فکر کرد این صحنه قشنگ ترین صحنه ی دنیا است و احساس کرد که یک چیز نازک از چشمش افتاد. کرگدن ترسید و گفت: دم جنبانک عزیزم، من قلبم را دیدم. همان قلب نازکم را که می گفتی! اما قلبم از چشمم افتاد. حالا چه کار کنم؟
دم جنبانک گفت: غصه نخور دوست عزیز، تو یک عالم از این قلب های نازک داری. عاشق یعنی کسی که قلبش از چشم هایش می چکد. کرگدن فکر کرد اگر قلبش همین طور از چشم هایش بریزد یک روز حتما قلبش تمام می شود. آنوقت لبخند زد و با خودش گفت: من که اصلا قلب نداشتم، حالا که دم جنبانک به من قلب داد چه عیبی دارد؟ بگذار تمام قلبم را برای او بریزم.

مطالب مرتبط :
هشت بهشت و دوازده نشانه برای زندگی
معنی واقعی بعضی کلمات رو بدونیم
به خودت فکر کن و همه چیز را رها کن
مراقب حرفهایمان و دلهای دیگران باشیم
متون زیبای حرمت عشق و قانون فاصله

ارسال نظر به